O firmě Thorlo - Prosport Praha s.r.o.

čeština slovenčina

O firmě Thorlo

Firma THORLO je přední americký výrobce ponožek. Tato firma před téměř 40 lety přišla s myšlenkou řešit diskomfort způsobený ubýváním tukového polštáře „vypolštářováním“ ponožky na odpovídajících místech.

Tukový polštář chodidla má významnou funkci, jednak tlumit otřesy a tím snižovat únavu při chůzi. Ubývání přirozených tukových polštářů na chodidle je důsledkem smykového namáhání kůže, zejména při chůzi po tvrdých površích, a děje se po celý život.
 
Polstrování ponožky má výrazný zdravotní efekt, o čemž si můžete přečíst v záložce Informace.
 
Realizace přesně lokalizovaných tlumících polštářů na ponožce si však vyžádala i nové pletací technologie. Souvislá tlumící vrstva po celé ploše chodidla totiž není optimální pro aktivní ventilaci obuvi.
 
Firma THORLO si rovněž uvědomila, že problematika odvětrání vlhkosti z boty jako jeden z faktorů zajištění komfortu, může být řešena jen využitím syntetických vláken s určitou konfigurací kapilární struktury. Proto vyvinula akrylátové duté vlákno THOR-LON.
 
V poslední době firma vyvinula novou pletací technologii vnějšího polštáře, což jí umožnilo doplnit klasické ponožky o novou řadu EXPERIA s vysokou ventilační schopností.

Zástupce Thorlo pro Českou a Slovenskou republiku:
Prosport Praha s.r.o.
Ke Mlýnu 1, 149 00 Praha 4 – Újezd
tel: +420 241 483 338, fax: +420 241 483 335
e-mail: prosport@prosport.cz

www.thorlo.com –oficiální stránky firmy THORLO (v anglickém jazyce)