Historie firmy Thorlo - Prosport Praha s.r.o.

čeština slovenčina

Historie firmy Thorlo

HISTORIE THORLO
napsaná zakladatelem firmy Jimem Throneburgem
 

Když jsme se s mým otcem před více jak 40 lety rozhodli vyrábět ponožky, bylo našim cílem, aby firemní jméno THORLO bylo synonymem kvalitní ponožky. K tomu nám nestačilo mít jen špičkové pletací stroje, ale chtěli jsme konstruovat ponožku tak, aby splňovala specifické požadavky nejrůznějších sportovních odvětví.

A nyní můžeme hrdě říci, že THORLO je společnost s vizí. Zajistit zdraví a pohodu nohy při nejrůznějších lidských aktivitách je našim prvořadým cílem. Jsme hluboce přesvědčeni, že zdravé nohy jsou základem zdravého života. A to, co nám dodává jistotu, že jdeme správným směrem, jsou nejen dopisy spokojených uživatelů, ale hlavně závěry vědeckého výzkumu v oblasti ortopedie a dermatologie. Pohodlí a zdraví Vašich nohou je nedílnou součástí kvalitního aktivního života.

ODLIŠNOSTI PONOŽEK THORLO

Každý člověk se rodí s tlustými polštářky tukové tkáně na spodní části svých nohou. Tyto tukové polštářky chrání kosti, cévy a nervy chodidla před poškozením. Je to vlastně jediný tuk v těle, kterého se nechceme zbavit. Ale realita je jiná. Člověk při dosažení 40 let již přišel přibližně o 50% tloušťky těchto tukových polštářků vlivem chůze a běhu. Tato ztráta tuku je způsobena především namáháním, kterému je noha vystavena při běhu a chůzi po tvrdých umělých površích. A špatné ponožky a špatně navržené boty tuto situaci jen zhoršují. Ponožky THORLO jsou navrženy a zpracovány tak, že polstrování pomáhá nahradit funkci tukových polštářků. Výsledkem je lepší ochrana a nižší únava nohou.

VÝHODY SYNTETICKÝCH VLÁKEN PRO ZDRAVÍ NOHOU
 
Mnoho lidí vyznává vcelku nekriticky víru, že nošení přírodních materiálů je to nejlepší. Dovolil bych si zde vysvětlit několik argumentů, proč tomu tak vždy není.

Přírodní materiály, jako jsou bavlna, vlna a hedvábí, absorbují vlhkost a mají tendenci tuto vlhkost držet ve svém objemu. To je zcela vhodné, pokud máme na mysli textilie vnějšího oblečení, kde přírodní materiály jsou ve styku s okolním prostředím a nic nebrání odpařování vlhkosti do vzduchu. Uvnitř boty je ale situace jiná. Bez možnosti odvodu vlhkosti kapilárním efektem zůstává vlhkost uvězněna uvnitř boty a postupně s nasycováním přírodních materiálů vypocenou vlhkostí začínají tyto materiály ztrácet svou přirozenou ochrannou funkci. Tmavé, teplé a vlhké prostředí se stává živnou půdou pro bakterie a ty mohou způsobit nejen zápach, ale i kožní onemocnění. Vlhkost v botě zvyšuje i vzájemné tření a tím vzniká nebezpečí otlaků a puchýřů. Navíc vlhkost snižuje tepelně izolační vlastnosti.

Naproti tomu syntetická tvarovaná vlákna, např. akryl nebo akrylové směsi s přírodními vlákny, pokud jsou správně použity, odvádějí vlhkost kapilárním efektem do lemu mimo obuv, odkud je výrazně snazší odpar do okolního prostředí. Umělé tkaniny udržuje pružnost a ochranné vlastnosti, poskytují přirozenější dynamické prostředí pro nohy, velmi blízké situaci, jako když jdeme naboso v trávě nebo písku. A není ani tak příliš absurdní si uvědomit, že pokud chodíme po člověkem změněných površích, v botách (což žádný jiný živý tvor nedělá), že potřebujeme i vlákna, která pro tuto situaci byla uměle zkonstruována.

Ne všechna umělá vlákna jsou však v tomto ohledu stejně vhodná. My v THORLO jsme léty výzkumu shromáždili velké množství informací i zkušeností o vlastnostech a chování syntetických vláken v ponožkách. Úzce spolupracujeme s našimi dodavateli při optimalizaci přízí, které užíváme při výrobě. Mnohé z těchto zkušeností jsou chráněny našimi patenty a příze, které vznikají podle těchto receptur, jsou vyráběny unikátně pouze pro nás. Příkladem může být akrylová příze THORLON.

Ponožky Thorlo jsou vytvářeny speciálními pletacími stroji, vyrobenými na zakázku podle našich požadavků, tak aby bylo možné zajistit dlouhodobě funkční tlumící polstrování. Proto jsou naše ponožky odolné a po velmi dlouhou dobu plně funkční.

MADE IN STATESVILLE, Severní Karolína, USA

Víme, že většina výrobků textilního průmyslu pochází z dálně východních zemí. Těm se snažíme konkurovat vysokou kvalitou a špičkovými inovacemi. My v THORLO máme nejen špičkové vývojáře a konstruktéry, ale i vysoce kvalifikované pletařky. Hrdost sounáležitosti s firmou, nadšení a kreativita v práci, to jsou naše hlavní devizy.

Děkujeme, že jste si udělali čas, abyste nás trochu lépe poznali.
Jim Throneburg